O nas

ZUT Energy


Nauka dla Nowej Energii. Współdziałanie nauki i przedsiębiorczości.

Zespół Instytutu Energii, ma zaszczyt ogłosić, iż powstała nowa jakość w branży energetycznej, połączenie Instytutu Energii oraz ZUT Industrial Sp. z o.o. – ZUT Energy. 

Instytut Energii został powołany przez środowisko ekspertów Politechniki Białostockiej z dziedziny energii i techniki świetlnej. Głównym celem, było przeniesienie osiągnięć badawczych oraz wyników prac naukowych, zwłaszcza rozwiązań innowacyjnych, na poziom realnych zastosowań rynkowych. Celem IE, stał się więc proces wykorzystania i dostosowania myśli i wiedzy technologicznej, do realiów rynkowych, szczególnie w związku z narastającym kryzysem energetycznym. Potrzeba optymalizacji wykorzystania źródeł zasilania, użytkowego wdrożenia unikalnych opracowań naukowych oraz świadomość konieczności zmian w gospodarowaniu energią elektryczną, przekonały IE do poszukiwania solidnego Partnera z branży energetycznej. Zasadnicze kryteria, czyli wieloletnie doświadczenie oraz ugruntowana pozycji rynkowa, solidna baza sprzętowo wykonawcza, przy zachowaniu ważnego warunku jakim jest kapitał krajowy, spełniła firma ZUT Industrial Sp. z o.o. Ogromna wiedza praktyczna, nabyta w ciągu długiej historii działalności naszego Partnera oraz wykonane realizacje na wyjątkowo wymagających rynkach, również krajowym, gwarantują owocną współpracę.

Wspólnie realizujemy misję: Nauka dla Nowej Energii.

Przekonani o sukcesie współpracy w aplikacji nowoczesnych, autorskich projektów dla bieżących potrzeb rynku energii, gratulujemy i życzymy powodzenia przy wspólnych realizacjach w ramach ZUT Energy.

Nasi klienci i partnerzy:

Maciej Zajkowski

vce- CEO

Kompetencje w zakresie oświetlenia oraz odnawialnych źródeł energii. Członek Prezydium Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP. Członek Rady Koordynacyjnej do spraw Rozwoju Fotowoltaiki przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska, odpowiedzialny za agrofotowoltaikę, technologie farm pływających oraz BIPV. Certyfikowany audytor energetyczny w Ministerstwie Rozwoju i Technologii (nr wpisu 7804). Ekspert oceniający i kontrolujący projekty B+R w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Realizator i kierownik wielu projektów rozwojowych i wdrożeniowych

Jarosław Chodynicki

vce- CEO

Specjalista w dziedzinie organizacji eventów, konferencji, szkoleń i organizacji pracy.
Autor kampanii świadomościowych i społecznych.
Inicjator, twórca imprez publicznych oraz sportowych.
Ekspert public relations i reklamy.
Dziennikarz, aktywista.

Piotr Domański

CEO

Lider, wizjoner – z pasją i energią do celu.
Wieloletnie doświadczenie  w zakresie realizacji instalacji elektrycznych, oświetleniowych oraz systemów sterowania.
Autor koncepcji oświetleniowych zrealizowanych w wielu obiektów sportowych, przemysłowych i użyteczności publicznej.
Absolwent Politechniki Białostockiej – Wydz. Elektryczny (mgr inż.);
Członek Klubu Absolwenta  ICAN Institute.
Prezes zarządu w  ZUT Industrial sp. z o.o., członek zarządu  Job Admin sp. z o.o.

Zbigniew Sołjan

CTO

Kompetencje w zakresie pomiaru oraz analizy parametrów jakości energii elektrycznej i doboru kompensatorów ograniczających koszty związane z energią bierną.

Członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Członek Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.

Propagator i entuzjasta odnawialnych źródeł energii.

Opinie naszych Klientów