GetTHERAPY

Rozwiązania do realizacji fototerapii za pomocą oświetlenia LED i nowatorskich technik propagacji promieniowania czynnego fotobiologicznie, opierają się na wykorzystaniu absorpcji promieniowania z różnych zakresów widmowych światła przez skórę i aparat wzrokowy. Z jednej strony mają za zadanie znaturalizowanie światłem sztucznym promieniowania słonecznego, które w sposób naturalny działa aktywnie na organizm człowieka, z drugiej zaś, jest to szereg metod optycznych, pozwalających wzmocnić efekt terapeutyczny oddziaływania światła.

Pierwsza grupa rozwiązań obejmuje układy dedykowanych lamp do bezpośredniej stymulacji skóry promieniowaniem z zakresu UVA oraz UVB. Kolejna grupa lamp, dotyczy wykorzystania promieniowania z zakresu bliskiej podczerwieni, w celu stymulacji głębokich warstw pod skórą.

Instytut Energii opracował również kompleksowy system urządzeń do foto i koloroterapii, stosowany do pobudzenia wydzielania melatoniny i korygowania rytmu okołodobowego człowieka.

Cechą wyróżniającą nasze rozwiązania, jest kompleksowe i systemowe podejście do fototerapii. Moduły pojedyncze, przeznaczone są do pracy biurkowej (osobistej), pracujące zarówno w paśmie UV, jak też dedykowane dla pasma widzialnego i podczerwieni.

Proponujemy również moduły o podobnej funkcjonalności ale montowane na statywach np. na potrzeby gabinetów terapeutycznych, do pracy ciągłej.

Instytut Energii opracował kompleksowy system do terapii promieniowaniem z zakresu światła widzialnego, które mogą stanowić uzupełnienie oświetlenia ogólnego np. na oddziałach szpitalnych, w domach opieki paliatywnej czy gabinetach terapeutycznych. Szczególnie ważne jest oddziaływanie rozwiązań GetTherapyLight w problemach dotyczących zaburzeń snu i rytmu cyrkadialnego, poprawy nastroju, poprawy wytwarzania witaminy D3 oraz w obszarze geriatrii do redukcji efektów delirium starczego oraz w innych obszarach terapeutycznych.